Tvrdá Praha, 23: Do háje s hejtem!

30.11.2023

Někdo chytřejší by článek nazval: Už žádný blog.

Od listopadu 2022 do listopadu 2023 jsem měl mimo projektu Perma-kulturista.cz v běhu další celkem nabušený blog. Jmenoval se Kniha Hejtu a podle toho taky vypadal. Jednoho dne jsem si prostě řekl, že se ve mně negativní emoce rozpínají jako v papiňáku a měl bych s tím něco udělat. Sport nestačil, opakované zanadávání si taky ne, pročež jsem přistoupil k úplně dospělému vyřešení situace a každou svoji hejtovací myšlenku přenesl pěkně do podoby textu. Nakonec z mého úsilí vyšlo více než 100 áčtyřek textu, které celkem dávaly smysl. Postupně objem vzrostl až k 130 velkým stranám, netuším kolik je to normostran.

NA HEJT SE LIDI CHODILI DÍVAT.

V maximu až 200 unikátních návštěvníků denně (v éře videoobsahu, velký dík!) sjíždělo můj hejt a pravděpodobně se u četby slušně bavili. I přišla mi jednoho dne nabídka, zdali bych nechtěl takřka kompletně publikovaný blog převést do podoby tištěné knihy. Souhlasil jsem. Nebylo moc co převádět, jednou pročíst, uhladit pár vět, něco více rozvést a hotovo. Kniha Hejtu se patrně přerodí v obvyklou publikaci, jen to nebude hned. Poslat do tisku velký svazek ve větší sérii není ani dnes záležitost na počkání. Spíše asi napřesrok. No budiž. Kam spěchat.

A CO TEDA TEN ONLINE HEJT?

Z časových a "taktických" důvodů jsem se rozhodl celou online podobu projektu umrtvit. Překvapivě bez nějaké velké lítosti – nějakou misi si web splnil, žil krásný jeden rok, s čímž jsem v peacu. Chci se nyní více věnovat "projektu permakultura" tady na Perma-kulturista.cz. Nemá cenu dělat více věcí najednou, a šidit je. Raději dělat více na méně věcech. Ale když jsme u toho mála… už jsem se zmiňoval, že jsem letos na podzim napsal hororovou akčňárnu s krimi prvky nazvanou Bláznov? Chcete vědět víc?

A co vy? Stihli jste otevřít Knihu Hejtu?